AKİSDER BAĞIMLILIĞA KARŞI ÇALDI

YazanYönetici

AKİSDER BAĞIMLILIĞA KARŞI ÇALDI

Ünye AKİSDER tarafından yürütülen “Hayatına Renk, Geleceğine Ses Ver” projesi kapsamında bağımlılık konusuna dikkat çekmek amacıyla Ünye Meçhul Asker Orta okulunda konser verdi.

AKİSDER Başkanı Zeynep Yazıcı, konseri düzenlemedeki amaçlarının bağımlılık konusuna dikkat çekmek olduğunu belirterek, “Hayata Renk, Geleceğe Ses Ver” sloganıyla başlattığımız proje çerçevesinde etkinlikler yapıyoruz. Mayıs ayı sonunda uygulayacağımız konser öncesinde Meçhul Asker Orta okulunda mini bir konser ve bağımlılıkla ilgili söyleşi programı düzenledik. Derneğimizde kurs görev öğrencilerimiz aldığı eğitimleri sahneye yansıtacaklar. Dolayısıyla biz bu projede çocuklarımız için bağımlılık yapan maddelerden uzak kalmaları konusunda farkındalık yaratmak istedik.

   Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal, öğrencilere bağımlılıktan uzak durma noktasında tavsiyelerde bulunarak, AKİSDER’i yaptığı çalışmalardan dolayı tebrik etti.  Uysal,  “AKİSDER’e özellikle öğrencilerin sosyal, sportif ve kültürel yönlerinin gelişimi noktasında göstermiş olduğu gayretler için teşekkür ediyorum. Burada önemli olan siz öğrencilersiniz. Sizin geleceğiniz, sizin sosyal, sportif ev kültürel alanda gelişmişliğiniz çok önemli. Bu noktada da İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü olarak biz bu tür çalışmaları destekliyoruz.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından öğrencilerin hazırladığı konser izleyicilere sunuldu.

      Programa Ünye İlçe Milli eğitim Müdürü Tamer Uysal, AKİSDER Başkanı Zeynep Yazıcı, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Yazar hakkında

Yönetici administrator

Bir cevap yazın